  • KE1453530000G
KE1453530000G
advertisement
Manufacturer No:
KE1453530000G
HK JDW NO:
48-KE1453530000G
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Green 2 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) KE Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
KE1453530000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
    KE
  • Feature
    Locking Ramp
  • Number of Positions
    14
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.791 20.09mm
  • Contact Tail Length
    0.102 2.60mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    12A