  • KH210-810B6R8
KH210-810B6R8
advertisement
Manufacturer No:
KH210-810B6R8
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-KH210-810B6R8
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 6.8Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KH210-810B6R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    7W
  • Height
    6.4mm
  • Length
    38mm