  • KI0450530000G
KI0450530000G
advertisement
Manufacturer No:
KI0450530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-KI0450530000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug Housing for Female Sockets KI Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
KI0450530000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KI
  • Feature
    Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug Housing for Female Sockets
  • Number of Positions
    4
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.413 10.49mm
  • Termination Style
    Crimp
  • Number of Levels
    1
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A