  • KITSQ1100LF
KITSQ1100LF
advertisement
Manufacturer No:
KITSQ1100LF
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-KITSQ1100LF
Package:
Datasheet:
Description:
CAP KIT CERAMIC 1PF-10PF 240PCS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KITSQ1100LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Packages Included
    1210 (3225 Metric)
  • Packaging
    Notebook
  • Published
    2015
  • Series
    SQ
  • Tolerance
    ±0.1pF ±0.25pF ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10pF
    240 Pieces (16 Values - 15 Each)
  • Kit Type
    Ceramic
  • Capacitance Range
    1pF~10pF