  • KITUQ250LF
KITUQ250LF
advertisement
Manufacturer No:
KITUQ250LF
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-KITUQ250LF
Package:
Datasheet:
Description:
CAP KIT CERAMIC 0.1PF-2PF 240PCS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KITUQ250LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Packages Included
    0603 (1608 Metric)
  • Packaging
    Notebook
  • Published
    2015
  • Series
    UQ
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2pF
    240 Pieces (16 Values - 15 Each)
  • Kit Type
    Ceramic
  • Capacitance Range
    0.1pF~2pF