  • KL32TTE270J
KL32TTE270J
advertisement
Manufacturer No:
KL32TTE270J
HK JDW NO:
430-KL32TTE270J
Package:
1210
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KL32TTE270J
  • Package / Case
    1210
  • Number of Pins
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    80mA
  • Frequency
    2.52MHz
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    27 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    80mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    5Ohm
  • DC Current
    80mA
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm