  • KL731JTTE5N6J
KL731JTTE5N6J
advertisement
Manufacturer No:
KL731JTTE5N6J
HK JDW NO:
430-KL731JTTE5N6J
Package:
Datasheet:
KL731JTTE5N6J
Step5Bar-code shipping tag
KL731JTTE5N6J
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    Chip
  • Current Rating
    350mA
  • Frequency
    500MHz
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    5.6 nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.5Ohm
  • Impedance
    500mOhm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.35A
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.0056 µH