  • KL732ATE12NJ
KL732ATE12NJ
advertisement
Manufacturer No:
KL732ATE12NJ
HK JDW NO:
430-KL732ATE12NJ
Step5Bar-code shipping tag
KL732ATE12NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    12 nH
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0805
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Inductance-Nom (L)
    0.012 µH
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    CERAMIC
  • Series
    KL73
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Thick Film
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    400mA
  • Frequency
    500MHz
  • Operating Temperature (Max)
    125°C