  • KL732ATTE6N8G
KL732ATTE6N8G
advertisement
Manufacturer No:
KL732ATTE6N8G
HK JDW NO:
430-KL732ATTE6N8G
Package:
Step5Bar-code shipping tag
KL732ATTE6N8G
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
    Chip
  • Current Rating
    500mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    6.8 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0068 µH
  • Series Resistance
    260mOhm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm