  • KMH35VN392M22X30T2
KMH35VN392M22X30T2
advertisement
Manufacturer No:
KMH35VN392M22X30T2
HK JDW NO:
856-KMH35VN392M22X30T2
Description:
KMH 3900μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.57A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
KMH35VN392M22X30T2
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3900μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    106mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    2.73mA
  • Ripple Current
    1.57A
  • Tan Delta
    0.25
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.57A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.6956A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm
  • Length
    32mm