  • KMZ1608DHR241CTD25
KMZ1608DHR241CTD25
advertisement
Manufacturer No:
KMZ1608DHR241CTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-KMZ1608DHR241CTD25
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0603 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KMZ1608DHR241CTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    KMZ-HR
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    240Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    240Ohm Ω
  • Width
    0.8mm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm