  • KNP100JB-73-100R
KNP100JB-73-100R
advertisement
Manufacturer No:
KNP100JB-73-100R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-KNP100JB-73-100R
Package:
Axial
Datasheet:
KNP100JB-73-100R
Description:
100Ohm, 1W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNP100JB-73-100R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KNP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%