  • KNP2WSJR-73-360R
KNP2WSJR-73-360R
advertisement
Manufacturer No:
KNP2WSJR-73-360R
HK JDW NO:
898-KNP2WSJR-73-360R
Datasheet:
KNP2WSJR-73-360R
Description:
360Ohm, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP2WSJR-73-360R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Power (Watts)
    2W