  • KNW013A0A641-88Z
KNW013A0A641-88Z
advertisement
Manufacturer No:
KNW013A0A641-88Z
HK JDW NO:
342-KNW013A0A641-88Z
Package:
Module
Datasheet:
KNW013A0A641-88Z
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNW013A0A641-88Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    KNW013
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.90W x 0.40 H 33mmx22.9mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    65W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    13A