  • KPSE02A22-21PX
KPSE02A22-21PX
advertisement
Manufacturer No:
KPSE02A22-21PX
HK JDW NO:
410-KPSE02A22-21PX
Package:
Datasheet:
KPSE02A22-21PX
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk X Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 267
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPSE02A22-21PX
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    21
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    1000VAC 1400VDC
  • Orientation
    X
  • Current Rating
    13A