  • KPSE06A12-10P
KPSE06A12-10P
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06A12-10P
HK JDW NO:
410-KPSE06A12-10P
Package:
Datasheet:
KPSE06A12-10P
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06A12-10P
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    7.5A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    12-10
  • Contact Style
    Pin
  • Max Current Rating
    7.5A
  • Plating
    Cadmium, Chromate
  • Body Plating
    Cadmium
  • Length
    42mm