  • KPSE6E16-26SDZ
KPSE6E16-26SDZ
advertisement
Manufacturer No:
KPSE6E16-26SDZ
HK JDW NO:
410-KPSE6E16-26SDZ
Package:
Datasheet:
KPSE6E16-26SDZ
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 13053
Step5Bar-code shipping tag
KPSE6E16-26SDZ
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPSE
  • Published
    2011
  • Feature
    Shrink Boot Adapter
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    26
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • HTS Code
    Gold
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Depth
    29mm
  • Current Rating
    7.5A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    16-26
  • Contact Style
    Socket
  • Max Current Rating
    7.5A
  • Plating
    Cadmium, Chromate
  • Length
    5mm