  • KPSE6US18-32P
KPSE6US18-32P
advertisement
Manufacturer No:
KPSE6US18-32P
HK JDW NO:
410-KPSE6US18-32P
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPSE6US18-32P
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Potted, Shielding Device
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    32
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    7.5A