  • KPT06B22-36PF80
KPT06B22-36PF80
advertisement
Manufacturer No:
KPT06B22-36PF80
HK JDW NO:
410-KPT06B22-36PF80
Package:
Datasheet:
KPT06B22-36PF80
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 36 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPT06B22-36PF80
    Select All
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPT
  • Published
    2014
  • Feature
    Strain Relief
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    36
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    7.5A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    7.5A