  • KPT06E12-10PWDZ
KPT06E12-10PWDZ
advertisement
Manufacturer No:
KPT06E12-10PWDZ
HK JDW NO:
410-KPT06E12-10PWDZ
Package:
Datasheet:
KPT06E12-10PWDZ
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Cadmium Bulk W Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPT06E12-10PWDZ
  • Mount
    Free Hanging
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPT
  • Feature
    Shrink Boot Adapter
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    W
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A