  • KPT06F22-21PF187
KPT06F22-21PF187
advertisement
Manufacturer No:
KPT06F22-21PF187
HK JDW NO:
410-KPT06F22-21PF187
Package:
Datasheet:
KPT06F22-21PF187
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 21 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 17948
Step5Bar-code shipping tag
KPT06F22-21PF187
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Free Hanging
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPT
  • Published
    2014
  • Feature
    Strain Relief
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    21
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    1000VAC 1400VDC
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    13A