  • KPT2E14-19PXEXA206
KPT2E14-19PXEXA206
advertisement
Manufacturer No:
KPT2E14-19PXEXA206
HK JDW NO:
410-KPT2E14-19PXEXA206
Package:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 19 Positions Solder Gold Black Zinc Bulk X Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPT2E14-19PXEXA206
  • Mount
    Flanges, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPT
  • Published
    2014
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    19
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    X
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A