  • KPT7A22-21PWEX
KPT7A22-21PWEX
advertisement
Manufacturer No:
KPT7A22-21PWEX
HK JDW NO:
410-KPT7A22-21PWEX
Package:
Datasheet:
KPT7A22-21PWEX
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 21 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk W Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPT7A22-21PWEX
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Bulkhead, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Mounting Feature
    Bulkhead
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPT
  • Published
    2014
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    21
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    1000VAC 1400VDC
  • Orientation
    W
  • Current Rating
    13A