  • KPTC6F20-24PDMB
KPTC6F20-24PDMB
advertisement
Manufacturer No:
KPTC6F20-24PDMB
HK JDW NO:
410-KPTC6F20-24PDMB
Package:
Datasheet:
KPTC6F20-24PDMB
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPTC6F20-24PDMB
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    KPTC
  • Feature
    Strain Relief
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A