  • KQ0603TTE30NG
KQ0603TTE30NG
advertisement
Manufacturer No:
KQ0603TTE30NG
HK JDW NO:
430-KQ0603TTE30NG
Step5Bar-code shipping tag
KQ0603TTE30NG
  • Package / Case
    0603
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    30 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.25GHz
  • Q Factor
    37
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    144mOhm
  • DC Current
    600mA
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1mm