  • KQ1008TTE2R7G
KQ1008TTE2R7G
advertisement
Manufacturer No:
KQ1008TTE2R7G
HK JDW NO:
430-KQ1008TTE2R7G
Package:
1008
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 16941
Step5Bar-code shipping tag
KQ1008TTE2R7G
  • Package / Case
    1008
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    2.7 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    140MHz
  • Q Factor
    22
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.2Ohm
  • Height
    1.8mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2.2mm