  • KQ1008TTE68NG
KQ1008TTE68NG
advertisement
Manufacturer No:
KQ1008TTE68NG
HK JDW NO:
430-KQ1008TTE68NG
Package:
1008
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2161
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KQ1008TTE68NG
  • Package / Case
    1008
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Inductance
    68 nH
  • Test Frequency
    350MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q Factor
    65
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    200mOhm
  • Height
    1.8mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2.2mm