  • KQ1008TTE82NG
KQ1008TTE82NG
advertisement
Manufacturer No:
KQ1008TTE82NG
HK JDW NO:
430-KQ1008TTE82NG
Package:
1008
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4277
Step5Bar-code shipping tag
KQ1008TTE82NG
  • Package / Case
    1008
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    220mOhm
  • Height
    1.8mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2.2mm