  • KRP-C-1800SP
KRP-C-1800SP
advertisement
Manufacturer No:
KRP-C-1800SP
HK JDW NO:
256-KRP-C-1800SP
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
Description:
Fuse Class L 1800A 600V Slow Blow 2-Pin Tap Bolt
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KRP-C-1800SP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    LOW-PEAK™ KRP-C
  • Size / Dimension
    3.500Diax3.750L 88.90mmx95.25mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Current Rating (Amps)
    1.8kA
  • Voltage - Rated AC
    600V