  • KRPA-5DG-24
KRPA-5DG-24
advertisement
Manufacturer No:
KRPA-5DG-24
HK JDW NO:
797-KRPA-5DG-24
Package:
120
Datasheet:
KRPA-5DG-24
Description:
Quantity:
In Stock : 126
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KRPA-5DG-24
    Select All
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Contact Material
    Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
  • Mount
    Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Package / Case
    120
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    84.708375g
  • Operating Temperature
    -45°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Plug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Power Rating
    1.2W
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Depth
    37.3mm
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Approval Agency
    1000000000Ohm
  • ELV
    Non-Compliant
  • Max Voltage Rating (AC)
    240V
  • Electrical Life
    10000000 Cycle(s)
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Coil Resistance
    472Ohm
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    240VAC -Max
  • Coil Current
    51mA
  • Must Operate Voltage
    18VDC
  • Power Consumption
    1.2W
  • Coil Power
    1.5W
  • Contact/Output Supply Type
    AC
  • Coil Voltage (DC)
    24V
  • Coil/Input Supply Type
    DC
  • Coil Voltage (AC)
    24V
    1000 Vrms
  • Contact Voltage Rating (AC)
    240V
  • Height
    50.8mm
  • Length
    35.7mm
  • Width
    35.687mm