  • KTR25JZPJ9R1
KTR25JZPJ9R1
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPJ9R1
HK JDW NO:
687-KTR25JZPJ9R1
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
KTR25JZPJ9R1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 9.1Ohm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8909
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPJ9R1
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm