  • KUP-11A15-208
KUP-11A15-208
advertisement
Manufacturer No:
KUP-11A15-208
HK JDW NO:
797-KUP-11A15-208
Package:
Datasheet:
KUP-11A15-208
Step5Bar-code shipping tag
KUP-11A15-208
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -45°C~55°C
  • Published
    2003
  • Termination Style
    Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Coil Voltage
    208VAC
  • Switching Voltage
    240VAC -Max
  • Coil Current
    9.6mA
  • Must Operate Voltage
    176.8VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A