  • KX3211E0032.768000
KX3211E0032.768000
advertisement
Manufacturer No:
KX3211E0032.768000
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-KX3211E0032.768000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KX3211E0032.768000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ KX
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    0.5μA
  • Max Supply Current
    15μA
  • Height
    1.143mm
  • Height Seated (Max)
    0.045 1.15mm