  • L-05B3N3KV6T
L-05B3N3KV6T
advertisement
Manufacturer No:
L-05B3N3KV6T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-05B3N3KV6T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
L-05B3N3KV6T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-05B3N3KV6T
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.3nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.5GHz
  • Q @ Freq
    4 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    4
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm