  • L-07W4N7JV4T
L-07W4N7JV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-07W4N7JV4T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-07W4N7JV4T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
L-07W4N7JV4T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L-07W4N7JV4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    640mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    650μm
  • Current Rating
    640mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.8GHz
  • Q @ Freq
    55 @ 900MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    55
  • DC Current
    640mA
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm