  • L-15W23NJV4E
L-15W23NJV4E
advertisement
Manufacturer No:
L-15W23NJV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-15W23NJV4E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
L-15W23NJV4E
Step5Bar-code shipping tag
L-15W23NJV4E
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    23nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm