  • L0806B220JSWST
L0806B220JSWST
advertisement
Manufacturer No:
L0806B220JSWST
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-L0806B220JSWST
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
Description:
L0806B220JSWST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 3496
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L0806B220JSWST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    L-SWS
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm