  • L083S103LF
L083S103LF
advertisement
Manufacturer No:
L083S103LF
Manufacturer:
BI Technologies
HK JDW NO:
6011-L083S103LF
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L083S103LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    4
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation
    200mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Voltage - Working
    100V
  • Height
    4.953mm
  • Length
    20.32mm
  • Width
    2.413mm