  • L16PLR10CGRN
L16PLR10CGRN
advertisement
Manufacturer No:
L16PLR10CGRN
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-L16PLR10CGRN
Package:
Datasheet:
L16PLR10CGRN
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Illuminated GRN 28VAC/DC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L16PLR10CGRN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Series
    L16
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    40mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Hole Diameter
    8.2 mm