  • L16PLR10FREDBLU
L16PLR10FREDBLU
advertisement
Manufacturer No:
L16PLR10FREDBLU
HK JDW NO:
239-L16PLR10FREDBLU
Package:
Datasheet:
L16PLR10FREDBLU
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Illuminated RED/BLUE 110VAC
Step5Bar-code shipping tag
L16PLR10FREDBLU
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Published
    2011
  • Type
    Neon
  • Ingress Protection
    IP40
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    110V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Lens Transparency
    Clear
  • Hole Diameter
    8.2 mm