  • L16PLR10NGRN
L16PLR10NGRN
advertisement
Manufacturer No:
L16PLR10NGRN
HK JDW NO:
239-L16PLR10NGRN
Package:
Datasheet:
L16PLR10NGRN
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Illuminated GREEN 14VAC/DC
Step5Bar-code shipping tag
L16PLR10NGRN
  • Published
    2012
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    14V
  • Current
    40mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Hole Diameter
    8.2 mm