  • L16PLS10BORG
L16PLS10BORG
advertisement
Manufacturer No:
L16PLS10BORG
HK JDW NO:
239-L16PLS10BORG
Package:
Datasheet:
L16PLS10BORG
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Illuminated ORG 14VAC/DC
Step5Bar-code shipping tag
L16PLS10BORG
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2003
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    14V
  • Current
    80mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    18.00mm
  • Hole Diameter
    8.2 mm