  • L16PLT10CGRN
L16PLT10CGRN
advertisement
Manufacturer No:
L16PLT10CGRN
HK JDW NO:
239-L16PLT10CGRN
Package:
Datasheet:
L16PLT10CGRN
Description:
Switch Accessories Illuminated GRN 28VAC/DC
Step5Bar-code shipping tag
L16PLT10CGRN
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2004
  • Type
    Incandescent
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    40mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Lens Size
    24.00mmx18.00mm
  • Hole Diameter
    8.2 mm