  • L177SDA15SOL2
L177SDA15SOL2
advertisement
Manufacturer No:
L177SDA15SOL2
HK JDW NO:
44-L177SDA15SOL2
Package:
Datasheet:
L177SDA15SOL2
Description:
Conn D-Subminiature SKT 15 POS 2.74mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Step5Bar-code shipping tag
L177SDA15SOL2
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Thermoplastic, Glass Filled
  • Housing Material
    Glass
  • Body Material
    Steel
  • Shell Material, Finish
    Steel, Tin Plated
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SD
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    15
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    250V
  • Contact Type
    Signal
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Pitch
    2.74mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    5A