  • L2C2-27901205E1300
L2C2-27901205E1300
advertisement
Manufacturer No:
L2C2-27901205E1300
HK JDW NO:
488-L2C2-27901205E1300
Package:
Description:
LED COB 1205 2700K WW 90CRI SMD
Step5Bar-code shipping tag
L2C2-27901205E1300
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Series
    LUXEON CoB Core Range
  • Size / Dimension
    20.00mm Lx24.00mm W
    Chip On Board (COB)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Warm
  • Max Current Rating
    1.2A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    35V
  • Viewing Angle
    115°
  • Forward Current
    1.2A
  • Current - Test
    600mA
  • Lens Style
    Circular, Flat
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    107 lm/W
  • CCT (K)
    2700K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    2241lm Typ
  • Luminous Flux
    2.241 klm
  • Light Emitting Surface (LES)
    13.00mm Dia
  • Number of LEDs
    1
  • Height
    1.50mm