  • L2C2-35701202E0900
L2C2-35701202E0900
advertisement
Manufacturer No:
L2C2-35701202E0900
HK JDW NO:
488-L2C2-35701202E0900
Package:
Description:
LED COB 1202 3500K WW 70CRI SMD
Step5Bar-code shipping tag
L2C2-35701202E0900
  • Size / Dimension
    16.00mm Lx19.00mm W
    White, Warm
  • HTS Code
  • Max Current Rating
    400mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    34.5V
  • Current - Test
    200mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    149 lm/W
  • CCT (K)
    3500K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    1027lm Typ
  • Light Emitting Surface (LES)
    9.00mm Dia
  • Height
    1.50mm