  • L2C2-35901208E1500
L2C2-35901208E1500
advertisement
Manufacturer No:
L2C2-35901208E1500
HK JDW NO:
488-L2C2-35901208E1500
Package:
Description:
LED COB 1208 3500K WW 90CRI SMD
Step5Bar-code shipping tag
L2C2-35901208E1500
  • Size / Dimension
    20.00mm Lx24.00mm W
    White, Warm
  • HTS Code
  • Max Current Rating
    1.8A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    35V
  • Viewing Angle
    115°
  • Forward Current
    1.8A
  • Current - Test
    900mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    114 lm/W
  • CCT (K)
    3500K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    90
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    3600lm Typ
  • Luminous Flux
    3.6 klm
  • Light Emitting Surface (LES)
    15.00mm Dia
  • Height
    1.50mm