  • L2C2-57701208E1500
L2C2-57701208E1500
advertisement
Manufacturer No:
L2C2-57701208E1500
HK JDW NO:
488-L2C2-57701208E1500
Package:
Description:
LED COB 5700K COOL WH 70CRI SMD
Step5Bar-code shipping tag
L2C2-57701208E1500
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Series
    LUXEON CoB Core Range
  • Size / Dimension
    20.00mm Lx24.00mm W
    Chip On Board (COB)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Cool
  • Max Current Rating
    1.8A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    35V
  • Viewing Angle
    115°
  • Forward Current
    1.8A
  • Current - Test
    900mA
  • Lens Style
    Circular, Flat
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    145 lm/W
  • CCT (K)
    5700K 3-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    4577lm Typ
  • Luminous Flux
    4.577 klm
  • Light Emitting Surface (LES)
    15.00mm Dia
  • Number of LEDs
    1
  • Height
    1.50mm