  • L324AM-315
L324AM-315
advertisement
Manufacturer No:
L324AM-315
Manufacturer:
Nearson
HK JDW NO:
549-L324AM-315
Package:
SMA
Datasheet:
Description:
L324AM-315 datasheet pdf and RF Antennas product details from Nearson Inc. stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L324AM-315
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMA Male
  • Gain
    -1dBi
  • Frequency Range
    310MHz~320MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    315MHz
  • Height
    76.2mm
  • Height (Max)
    3.000 76.20mm