  • L4931CDT35-TR
L4931CDT35-TR
advertisement
Manufacturer No:
L4931CDT35-TR
HK JDW NO:
761-L4931CDT35-TR
Package:
TO-252
Datasheet:
Description:
Fixed 2.28mm PMIC 3 TO-252
Quantity:
In Stock : 4418
Step5Bar-code shipping tag
L4931CDT35-TR
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-252
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    2.28mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Max Output Current
    250mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    3.5V
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Current - Input Bias
    600μA
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    800mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Length
    6.5mm